Medikų profsąjungos ragina prezidentą leisti A. Verygai toliau dirbti ministru

Veryga_Aurelijus

Kelios medikų profesinės sąjungos ragina prezidentą Gitaną Nausėdą leisti Aurelijui Verygai ir toliau dirbti sveikatos apsaugos ministru. 

Susitikimuose su politikais prezidentas yra suabejojęs dėl A.Verygos skyrimo į atnaujintą Vyriausybę. Ministru neskirti A.Verygos praeitą savaitę prašė Lietuvos pacientų organizacijų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė.
Liepos paskutinę dieną G.Nausėda su A.Veryga Prezidentūroje aptarė reikiamus pokyčius sveikatos apsaugos sistemoje, tačiau teigiama, kad likimo šiame poste klausimas nebuvo svarstytas. 

„Išreikšdami pasitikėjimą ministru, pažymime, jog šios Vyriausybės įgaliojimus įgyvendinantis A.Veryga yra pirmasis per Nepriklausomybės laikotarpį ministras, pripažįstantis socialinio dialogo vertę, realiai įgyvendinantis šią partnerystę sveikatos sistemoje“, – rašoma BNS gautame profsąjungų kreipimesi. 
Jį pasirašė Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Baublytė, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos prezidentė Danutė Margelienė bei Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Lina Ganatauskienė.
Dokumentas adresuotas ir ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui. Pareiškimas išplatintas premjerui ruošiantis šią savaitę pateikti prezidentui kandidatūras į atnaujintą Vyriausybę. 

Profsąjungų vadovai įžvelgia teigiamus A.Verygos darbo rezultatus: padidintą medikų darbo užmokesčio fondą, taip pat priimtus Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimus, kuriais, kaip teigiama, sukurtas teisinis pagrindas įgyvendinti Žalos atlyginimo be kaltės modelį Lietuvoje. 
„Šis sprendimas ne tik užkirs tolesnį viešųjų finansų švaistymą, bet pirmiausia užtikrins realų paciento teisės į žalos sveikatai atlyginimą įgyvendinimą, didins gydytojų ir pacientų tarpusavio pasitikėjimą ir taip pat pasitikėjimą savo valstybe. Ilgai laukto modelio veikimui reikalinga priimti visą paketą įstatymo lydinčiųjų teisės aktų, kurių rengimas neišvengiamai nutrūks arba bus atidėtas neaiškiam terminui, jei teks vėl laukti, kol bus suformuota ministro komanda, paskirstytos atsakomybės, susipažinta su darbų eiga ir pan.“, – teigiama rašte.

Tačiau profsąjungų vadovai teigia apgailestaujantys, kad A.Verygai nepavyko inicijuoti sveikatos priežiūros tinklo reorganizacijos.
„Viliamės, kad įvertinsite ministro darbus ir pasiektus etapinius rezultatus, prisiimtų ilgalaikių įsipareigojimų tvarumo svarbą šalies gyventojams ir medikų bendruomenei. Todėl tikimės, kad išreikšite pasitikėjimą ministru, kurio pradėtų darbų tęstinumas duos rezultatą, kuris bus būtinas ne tik šiandien, bet ir po 5 ar 10 metų“, – rašoma dokumente. 

Pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos koalicinį susitarimą buvo teigiama, kad keisis mažiausiai trys ministrai – vidaus reikalų, susisiekimo ir žemės ūkio. 
Viešai įvardyta, kad į šias pozicijas siūlomi Lenkų rinkimų akcijos atstovai Jaroslavas Narkevičius, Vladislavas Kondratovičius bei „socialdarbietis“ Andrius Palionis.
Rengdamasis tvirtinti naują Vyriausybę, prezidentas praėjusią savaitę susitiko ne tik su A.Veryga, tačiau ir su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, finansų ministru Viliumi Šapoka bei A.Palioniu.

Šaltinis: BNS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *