Farmacijos dienoje – LSMU studentų dėmesys vaistininko profesijai

vaistininko profesijai

Šiemet dalyvių skaičius išties stulbinamas: 15 įmonių bei daugiau nei 400 dalyvių, tarp jų darbdavių, vaistinių darbuotojų profesinės sąjungos, SAM Farmacijos departamento atstovai, dėstytojai ir gausus būrys studentų. Farmacijos sritis yra dinamiška, nuolat priimanti įvairius iššūkius, todėl Farmacijos diena – puiki proga studentams susipažinti su farmacijos sektoriaus naujovėmis bei užmegzti naudingus kontaktus su įmonių atstovais. Tai išskirtinė specialybė, leidžianti dirbti vaistinėje, vaistų didmeninio platinimo įmonėse, farmacijos pramonės įmonėse, farmacijos kompanijų atstovybėse, farmacijos tyrimus vykdančios laboratorijose, sveikatos sistemos įstaigose.

Renginį vainikavo studentų inicijuota diskusija: „Diplomas rankoje – kas toliau?“, moderuojant doc. Taurui Mekui. „Šis renginys parodo, kad jums rūpi ne tik, ką jūs darote šiandien, kokie egzaminai ar kontroliniai jus neramina, bet ir tai, ką veiksite, kai baigsite studijas, kas vyks farmacijos pasaulyje po 5 ar 10 metų.“ – teigė diskusiją atidariusi farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė. Kalbėdama susirinkusiems darbdaviams ir studentams dekanė pabrėžė, jog LSMU farmaciją baigusių jaunų specialistų įsidarbinimo rodikliai yra vieni aukščiausių Lietuvoje ir siekia 98,2 proc. (2017 metų duomenimis), tačiau jai neramu dėl mažėjančios farmacijos specialybės paklausos tarp abiturientų.

Diskusijos metu studentai išsakė problemas, kylančias Lietuvos farmacijos specialistams ir trukdančias atlikti savo tiesioginį darbą. Vienos iš jų – didelę įtaką vaistininkui gali daryti griežtas darbdavys ir jo reikalavimai siekiant pelno, gausūs pacientų srautai, nuolat besikeičiantys teisės aktai ir t.t. Studentai teiravosi, kaip tinklinėje vaistinėje išlaikyti pusiausvyrą tarp pardavimų ir  tiesioginio vaistininko darbo atlikimo. Studentai taip pat domėjosi kur ir kaip jaunas farmacijos specialistas gali realizuoti save už vaistinės ribų. Į sudėtingus klausimus atsakinėjo Farmacijos fakulteto vadovybė bei dėstytojai, Farmacijos profesinių sąjungų, Farmacijos departamento, „Lietuvos Metų Vaistininko“ klubo, įmonių ir vaistinių tinklų atstovai.

„Jūs esate pati pažeidžiamiausia grandis, labai norisi, jog iš anksto keltumėte šiuos klausimus“ – į būsimus kolegas kreipėsi Vaistinių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Žydrūnas Mineikis. Studentai ypač aktyviai diskutavo ir išsakė savo nuomonę apie neseniai įsigaliojusias naujas pataisas, kurios leidžia tam tikrus nereceptinius vaistinius preparatus parduoti ne vaistinėse, naują kompensuojamų vaistų tvarką, studijų kainų augimą, vaistininkų atlyginimų stagnaciją. Į šiuos klausimus noriai atsakinėjo SAM Farmacijos departamento atstovės Rasa Balserienė ir Monika Girdvainytė.

Farmacijos studijų reikalavimai yra aukšti, tempas ir apimtis nemaži, nes jų bendras tikslas sveikas žmogus ir gyvenimo kokybė. Studentų Farmacininkų Draugijos organizuotas renginys parodo, jog būsimiems specialistams rūpi jų ateitis, galimybės ir perspektyvos, ir ypač – mūsų valstybės sveikatos apsaugos sistemos vizija ir ateities kryptys bei visuomenės požiūris į vaistininko profesiją. Gausiai susirinkusi auditorija, iškeltos opios problemos bei diskusija tarp įvairių farmacijos sektoriaus grandžių – pirmasis žingsnis pokyčių link.

Šaltinis: lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *