Perspėja visuomenę: tabletė – ne saldainis

Perspėja visuomenę: tabletė – ne saldainis

Kovo mėnesio pradžioje paskelbusi apie visose šalies vaistinėse pradedamą informacinę kampaniją „Tabletė – ne saldainis“, idėjos iniciatorė, Lietuvos vaistinių asociacija, sulaukė daugelio kitų organizacijų palaikymo. Šiuo metu prie kampanijos jau prisidėjo dar šešios organizacijos, papildomos penkios savo pritarimą žada patvirtinti artimiausiu metu

„Prasidėjus diskusijai, ar Lietuva pakankamai pribrendusi bet kurioje prekybos vietoje pardavinėti vaistus, norime sustabdyti šią prekybininkų užgaidą ir priminti, kad kalbame ne apie saldainius, vitaminus ar net ne apie maisto papildus. Nors mes įpratę vaistus vartoti kone kasdien, tai visuomet riziką keliantis preparatas, su kuriuo būtina elgtis laikantis saugaus vartojimo ir atsakingo požiūrio taisyklių“, – sako idėjos autorė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė prasitaria, kad šia tema kalbantis su medikais, jaunaisiais gydytojais ir patirtį sukaupusiais medicinos atstovais, visi jie vieningai sutinka, kad vaistai sukurti gydymui, ne profilaktikai ar atsitiktiniam vartojimui, todėl joks argumentas „užsukau degalų, kartu pasiėmiau ir tablečių nuo skausmo“ negali būti siejamas. „Esu dėkinga mums rašančioms mamoms, kurios dalinasi tikrais pavyzdžiais iš gyvenimo, organizacijoms, kurios jau išreiškė palaikymą ir tikiu, kad kartu su medicinos specialistais pavyks Seimo nariams paaiškinti, kodėl tokia didelė medicinos išsilavinimą turinčių visuomenės asmenų dalis taip kategoriškai prieš siūlymą vaistus parduoti be farmacijos specialisto pagalbos“, – teigia vaistininkų bendruomenę atstovaujanti moteris.

Prie kampanijos „Tabletė – ne saldainis“ jau prisijungė: 1. Nacionalinė vaistų prekybos asociacija – pirmininkė Jūratė Kulbertienė 2. Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga – pirmininkė Lina Ganatauskienė 3. Lietuvos farmacijos sąjunga – prezidentas Tarasevičius 4. Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinę sąjunga – pirmininkė Aldona Baublytė 5. Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba – pirmininkė Vida Augustinienė 6. Vaistų didmeninio platinimo įmonių asociacija – pirminkė Rasa Marcinkevičienė Apie infomacinę kampaniją Tyrimai rodo, kad didžiausia rizika vaikams paragauti ne vietoje padėtų vaistų kyla pas senelius. Jungtinėse Amerikos Valstijose fiksuojamos statistikos duomenimis, dėl ne vietoje padėtų vaistų kasmet kenčia dešimtys tūkstančių vaikų. Dažniausiai tėvų daroma klaida gydant vaikus – sakymas, kad vaistas bus toks pat skanus kaip saldainis. Kitas specialistų išskiriamas riziką keliantis įprotis – laikyti vaistus visiems lengvai prieinamoje vietoje. „Sveikatos specialistai sako, kad nepakanka vaikui pasakyti, jog vaistai yra „saugusiųjų reikalas”, nes tai skatina vaikus tik dar labiau domėtis, kuo viena ar kita tabletė yra ypatinga, koks jos skonis. Kampanijos metu primname, kaip tinkamai vaikams paaiškinti, kodėl vaistai turi būti saugomi taip griežtai ir kad tabletė – ne saldainis“, – detalizuoja K. Nemaniūtė-Gagė.

Skaitykite daugiau: Delfi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *